Trening ma na celu ukształtowanie, wysmuklenie i wzmocnienie mięśni brzucha. Każda kobieta marzy o płaskim brzuchu i wąskiej talii. Każdy mężczyzna marzy o uzyskaniu „six-pack”. Samymi jednak brzuszkami nie można wymodelować pięknego brzucha.

Na mięśnie brzucha składają się mięsień poprzeczny brzucha, mięśnie skośne wewnętrze i zewnętrze oraz mięsień prosty. Wzmocnienie wszystkich tych mięśni gwarantuje uzyskanie pięknego i wyrzeźbionego brzucha. Każdy z mięśni brzucha musi być pobudzany w wielu płaszczyznach.

Omawiany trening aktywuje mięśnie okolic brzucha poprzez połączenie ćwiczeń o niskiej intensywności, treningu cardio, treningu wzmacniającego, a także treningu o bardzo wysokiej intensywności.

Ćwiczenia są zróżnicowane, poczynając od ćwiczeń w podporach, ćwiczeń z użyciem niewielkich obciążeń, poprzez ćwiczenia spalające tkankę tłuszczową.

Trening ma charakter progresywny, co oznacza, że jest dopasowany do Twoich aktualnych możliwości. Wraz z Twoim rozwojem, poprawą kondycji i wydolności, wzrasta trudność i złożoność ćwiczeń.

Ćwiczenia treningu „Płaski brzuch” wykonywanie są na 2 sposoby:
1) maksymalna ilość powtórzeń w określonym czasie 30, 40, 50 lub 60 sekund.
2) określona liczba powtórzeń 12, 18, 25, 30 bez ścisłego ograniczenia czasowego.

Zmierzenie czasu lub liczby powtórzeń pozwala na monitorowanie progresu. Jest to świetna metoda motywacyjna. Dzięki zapisaniu osiągnięć możesz samodzielnie śledzić swój rozwój fizyczny.

W pracy nad mięśniami brzucha bardzo istotne jest odżywianie. Połączenie zdrowego sposobu żywienia oraz mądrego treningu to droga do sukcesu.

Tagi: , , ,