High Intensity Interval Training to trening całego ciała o zmiennej intensywności ćwiczeń. Jeżeli Twoim celem jest maksymalne spalenie kalorii i tłuszczu, trening HIIT jest dla Ciebie!

HIIT – to ćwiczenia o bardzo wysokiej intensywności przeplatane z ćwiczeniami o umiarkowanej intensywności. Pierwotnie High Intensity Interval Training został przygotowany dla zawodowych sporowców.

Trening interwałowy ukierunkowany jest na maksymalne spalenie tkanki tłuszczowej oraz poprawę wydolności tlenowej organizmu. W trakcie treningu nie dochodzi do ubytku tkanki mięśniowej. Jest dużo bardziej skuteczny niż tradycyjny trening cardio.

Po zakończonym treningu Twój organizm spala kalorie jeszcze przez kilka godzin.

Trudność treningu dopasowana zostaje do Twoich indywidualnych możliwości. Zasada jest jedna: musisz dać z siebie wszystko.

Poprawa wydolności oraz możliwości organizmu, pozwala na sukcesywne podnoszenie intensywności treningu.

Ze względu na ogromny wysiłek, jaki musi wykonać Twój organizm, trening HIIT jest znacznie krótszy niż inne treningi. Zajmuje od kilkunastu do dwudziestu paru minut.

Zaletą HIIT jest także jego różnorodność. Można wykonać trening w domu, w ogrodzie, w parku czy na bieżni. Można wykorzystać bieganie, skakanie na skakance, wyskoki czy przysiady.

Ze względu na swoją intensywność trening nie potrzebuje dodatkowego obciążenia. Ćwiczenia można wykonywać wykorzystując ciężar własnego ciała.

Tagi: ,