Czym jest trening progresywny? Czym się charakteryzuje?

Trening progresywny to trening, który dopasowany jest do Ciebie, do Twoich celów. Twoje ciało zmienia się dzięki treningom, staje się silniejsze, sprawniejsze. Trening progresywny rozwija się razem z Tobą.

Trening progresywny składa się z kilku etapów. Aby określić, na którym etapie obecnie jesteś, na pierwszym treningu poproszę Cię o wykonanie 3 ćwiczeń.
Nie obawiaj się jednak, że to rodzaj sprawdzianu. Wykonanie tych ćwiczeń pozwoli określić, od czego należy rozpocząć przygodę z treningiem. Twoje bezpieczeństwo jest najważniejsze.
Jeżeli jednak nie miałaś/nie miałeś kontaktu z żadną formą treningową przez ostatnie 6-12 miesięcy, uznać należy, że rozpoczynamy od wersji podstawowej.

Jak wygląda pierwszy trening?

Wspomniane 3 ćwiczenia są powszechnie znane. Kto nie zna pozycji deski? Myślę, że każdy z nas słyszał na czym to ćwiczenie polega.
Przed każdym ćwiczeniem otrzymasz ode mnie wskazówki, jak należy je wykonać. W trakcie ich wykonywania będę Cię wspomagać oraz instruować, jeżeli będziesz czuła/czuł, taką potrzebę. Otrzymasz ode mnie informację, które elementy treningu są idealne, a nad którymi należy popracować.
Ćwiczenia wykonanie w trakcie pierwszego treningu, pozwalają określić cel treningu, plan treningowy oraz czas realizacji celu.

Twój cel – moim celem

Wspólnie określimy, czym zajmiemy się w pierwszej kolejność, co jest dla Ciebie najważniejsze.
Bazując na Twoich priorytetach, aktualnych możliwościach Twojego organizmu oraz głównym celu, ustalimy plan działania: rodzaj treningu, ilość treningów w tygodniu, czas.

Jak progresja wygląda w praktyce?

Załóżmy, że rozpoczynamy treningi od wersji podstawowej.
Wykonanie ćwiczenia deski rozpoczynamy od pozycji na łokciach raz na kolanach. W trakcie tego etapu nauczysz się poprawnie oddychać, napinać określone mięśnie oraz otrzymasz informację, które partie ciała powinny pracować.
Kiedy wykonanie tej pozycji nie będzie sprawiało Ci problemu, przejdziemy do kolejnego etapu. Kolejny etap to deska na łokciach oraz z wyprostowanymi nogami. W taki sposób będziesz przechodzić przez kolejne etapy określonego ćwiczenia, poprzez pozycje na dłoniach, dodanie ruchu kończyn, dodanie obciążenia, aż to wersji najtrudniejszej.

Jak długo trwa jeden etap?

Czas trwania określonego etapu zależy od Twojego zaangażowania, ilości treningów, sposobu odżywania. Można określić, że każdy etap trwa od 2 do 4 tygodni.
W trakcie każdego treningu wykonujemy około 12 ćwiczeń. Trening musi być interesujący. Powinien sprawiać Ci satysfakcję, radość oraz powinien zachęcać do kolejnego spotkania.
Trening ułożony jest w taki, aby ćwiczenia sposób były ciekawe.
Masz możliwość oceny swoich postępów.
Będziesz miała/miał możliwość porównania sposobu wykonywania określonych ćwiczeń. W trakcie etapów treningowych poproszę Cię o możliwość zrobienia zdjęć oraz nakręcenia krótkich filmików. Materiały będą dostępne tylko dla Ciebie z możliwością wglądu, tak często, jak tylko będzie to potrzebne. Dzięki temu zobaczysz, jak zmienia się Twoje ciało, jak poprawia się Twoja kondycja oraz jak dużą pracę udało się wykonać.

Twoja satysfakcja to dla mnie największa nagroda.

Kiedy będziesz gotowa, kiedy będziesz gotowy, przejdziemy do kolejnego etapu.
Pamiętaj, nikt się mistrzem nie urodził.
Każdy gdzieś zaczyna. Zamykamy to co było.

Otwieramy nowy etap!

 

Tagi: , ,