Kim jest trener personalny? Po co Ci trener personalny?

Trener personalny, to osoba, która pomoże Ci w osiągnięciu osobistych celów treningowych oraz sylwetkowych.

W prostych słowach trener personalny to osoba, która słuchając Twoich oczekiwań, poprowadzi treningi tak, abyś osiągnęła upragniony efekt.

Znam osoby, które na spotkaniu konsultacyjnym (o tym poniżej), stwierdzają, że spróbują sami ćwiczyć. Sami będą się odchudzać: „teraz to już naprawdę rzetelnie i zobaczą, co z tego wyjdzie”.

Słyszałam już wielokrotnie: „ostatni raz spróbuje sama”,” jeszcze raz sama będę trenować”, „ściągnę sobie dietę z internetu i będą się jej trzymać”.

Z doświadczenia powiem, że te osoby wracają po 3, 6 a czasami po 12 miesiącach prosząc o pomoc, ponieważ same nie potrafią schudnąć, wymodelować sylwetki, ani poprawić kondycji.
Niestety, po tym czasie zazwyczaj problem jest jeszcze większy, więc pracy do wykonania jest także więcej.

Trener osobisty, to osoba, która słucha swoich Podopiecznych i trenuje z nimi tak, aby byli oni zadowoleni zarówno z treningów, ale także z osobistego rozwoju, poprawy kondycji i wyglądu.

Jak to działa?

Najważniejsze to poznać potrzeby osoby zainteresowanej. Do tego potrzebne jest pierwsze spotkanie, jest to spotkanie konsultacyjne, w czasie którego mamy możliwość poznania siebie, poznania Twojego stanu zdrowia, kondycji, określenie oczekiwań, motywacji oraz planu działania.

Takie spotkanie trwa około 1-1,5 godziny.

Jest to niezwykle ważny czas zarówna dla trenera personalnego, jak i dla Ciebie, ponieważ masz tu możliwość opowiedzenia tego, co tak naprawdę Cię gryzie. To czas, w których możesz określić, jakie są Twoje oczekiwania, jak wyobrażasz sobie treningi i co chciałabyś osiągnąć.

To spotkanie jest bardzo ważne, ponieważ na podstawie zebranych danych, trener przygotuje treningi dopasowane do Ciebie. Przygotuje treningi, które będą poprawiały to, na czym zależy Tobie najbardziej.

Po co właściwie trener osobisty?

Często słyszę od moich Podopiecznych, że potrzebują motywacji, nie wiedzą co i jak mają ćwiczyć, a także, że potrzebują nad sobą bata.

To są właściwie 3 główne powody. Trener osobisty skupią się na Tobie i na Twoich celach. Cały trening jest ułożony tak, aby zrealizować plan, jednocześnie utrzymując zadowolenie z aktualnych sukcesów.

Trener personalny przygotowuje odpowiednią kombinację ćwiczeń, które pomagają w osiągnięciu indywidualnego celu.

A w trakcie treningu stara się, abyś dał z siebie wszystko.

Trener personalny, to także duża motywacja.

Obecnie jesteśmy bardzo zajęci, jedna praca, potem dodatkowe zajęcia, dzieci, szkoła. Gdzie tu znaleźć czas dla siebie?

Trener osobisty to osoba, która pomoże w znalezieniu czasu dla siebie. Trenerzy osobiści pracują w różnych godzinach. Zaczynają wcześnie, czasami kończą treningi późnym wieczorem. Przy odrobinie dobrych chęci wspólnie uda się znaleźć 2, 3 godziny w tygodniu na trening.

Oprócz tego, możesz liczyć na motywację. Zarówno w trakcie zajęć, jak i pomiędzy. Dobry trener potrafi podtrzymać na duchu, wyjaśnić dlaczego w tym tygodniu schudłaś 0,5 kg, a nie 1 kg.

W trakcie kryzysu, postara się określić plan działania, wskaże nowe rozwiązania, podsunie nowe pomysły. Wszystko, aby utrzymać wysoki poziom zaangażowania.

Dobrze, a czym się różną treningi personalne od zajęć grupowych?

Oczywiście, wybór zajęć należy do Ciebie. Zajęcia grupowe pozwalają poprawiać kondycje, pomagają w zrzuceniu kilogramów. Jednak w czasie w tych zajęć, trener nie jest w stanie skorygować każdego, nie jest w stanie motywować każdego do wykonania jeszcze jednego powtórzenia.

A istotą skutecznego treningu jest odpowiednia technika, a czasami to jedno dodatkowe powtórzenie ma znaczenie.

Trener osobisty przed każdym ćwiczeniem wyjaśnia na czym ono polega, jak je poprawnie wykonać, na co zwrócić uwagę. A dodatkowo cały czas nad Tobą czuwa, korygując postawę, jeżeli jest taka potrzeba. Motywuje do wykonania odpowiedniej liczby powtórzeń. Dzięki temu poprawia się kondycja, wytrzymałość, a sylweta nabiera odpowiednich kształtów.

Technika, zaangażowanie oraz motywacja, to podstawa sukcesu. A o to dba trener personalny.

Pragniesz schudnąć? widzisz, że Twoja sylwetka zmienia się i nie wiesz, co z tym zrobić, trener personalny jest idealnym wyborem.

Nie jesteś aktywną osobą? a ostatni zapamiętany trening, to ten w szkole średniej, trener personalny pomoże wypracować zdrowe nawyki.

Chcesz ćwiczyć? ale dosłownie „nie chce Ci się”, trener zadba o to, aby treningi weszły Ci w krew.

Potrzebujesz czasu dla siebie? trener personalny pomoże wykorzystać ten czas w 100%.

Patrycja Brejza Trener Personalny Gdańsk - Treningi Online