Efekty treningu to wypadkowa ilości oraz intensywności wykonanych treningów.👈

 

👌 I tu znajduje się odpowiedź na to pytanie. Otóż, to kiedy zauważysz efekty swoich treningów zależy od wielu rzeczy:

bazy – aktualna sprawność fizyczna oraz przebyte urazy, stan zdrowia.

rodzaju treningu – w tym zawarty jest cel Twojej aktywności fizycznej.

intensywności treningowej– treningi u osób w trakcie lub w krótkim okresie po przebytej kontuzji, znacznie różnią się od treningów osób zupełnie zdrowych oraz aktywnych fizycznie.

częstotliwości treningowej – osoby, które trenują 4 razy w tygodniu, znacznie szybciej zauważą efekty, niż osoby, które mogą poświęcić na zajęcia 1-2 godziny w tygodniu.

▶ zachowania około treningowe – sposób odżywiania, aktywność poza treningami, złe nawyki. Jeżeli nie zmienisz sposobu odżywiania, nie porzucisz złych nawyków, efekty treningowe będą znacznie mniejsze.

 

Jakie efekty ćwiczeń możesz zauważyć najszybciej? 😃

➡ poprawa techniki i płynności ruchów – wynika to z poprawy koordynacji mięśniowej. Już po 2 tygodniach regularnych ćwiczeń (3-4 razy w tygodniu) zauważysz, że wejście po schodach wydaje się prostsze, poprawia się zakres ruchu, a wykonywanie czynności dnia codziennego nie sprawiają już dużych kłopotów.

➡ czucie mięśniowe – zaczynasz rozumieć, o co chodzi w ćwiczeniach. Wykonujesz ćwiczenia napinając określone partie mięśniowe. Znacznie poprawia się świadomość treningowa. Z większą łatwością wykonujesz kolejne ćwiczenia. Zauważasz zmiany z wyglądzie, sylwetka staje się ładnie zarysowana, skóra napięta.

Zmiany zauważalne są po około 6-8 tygodniach regularnych ćwiczeń.

➡ masa mięśniowa– zauważysz zarysowane mięśnie,

poprawia się siła. Zaczynasz wykonywać trudniejsze ćwiczenia, wykorzystujesz większe obciążenia. Spada procentowy udział tkanki tłuszczowej w składzie ciała.

Zmiany te można zauważyć po 9-12 tygodniach regularnych zajęć. 🤩