Trening ukierunkowany jest na spalenie zbędnej tkanki tłuszczowej oraz na wzmocnienie i wyrzeźbienie najbardziej problematycznych miejsc: uda, pośladki, brzuch, ramiona.

Cellu Attack rozpoczyna się od 10-15 minutowego zestawu ćwiczeń cardio. Cardio ma za zadanie dotlenienie organizmu oraz przygotowanie mięśni do dalszej pracy.

Kolejny etap treningu to połączenie intensywności Tabaty i ćwiczeń wzmacniających.

Tabata to 4 minutowy trening wymyślony przez japońskiego doktora z Narodowego Instytutu Fitnessu i Sportu w Tokio- Izumi Tabata.
Składa się z ośmiu 20-sekundowych rund, każda runda kończy się 10 sekundową przerwą. Jest to intensywna interwałowa cześć treningu.

Po 4 minutowych interwałach, wprowadzone zostają ćwiczenia wzmacniające. Ćwiczenia wzmocnią i wyrzeźbią mięśnie. Skóra stanie się napięta i jędrna.

Dzięki takiemu połączeniu ćwiczeń Twój metabolizm przyspieszy, a cellulit ulegnie znacznemu zmniejszeniu. Odpowiednio dobrane ćwiczenia wzmocnią i wysmukłą Twoją sylwetkę. A efekt „afterburn” pozwoli spalać tłuszcz nawet przez kolejne 12 godzin.

Zaletą treningu jest jego zmienność. Wykorzystane zostają ćwiczenia wielostawowe, ćwiczenia z obciążeniem, taśmy, ćwiczenia z użyciem ciężaru własnego ciała, a także ćwiczenia na macie.

Tagi: ,